Služby bazarů jsou dnes velmi rozšířené a kromě bazarů kamenných, je i mnoho bazarů on-line, kde si každý své věci prodává sám a sám si vybírá kupujícího. V kamenných bazarech od Vás danou věc odkoupí a následně ji s přirážkou, ze které bazar žije, zase prodají, nebo věc přijmou do takzvaně komisionálního prodeje, ze kterého si také nechají určitou částku.
U on-line bazarů jsou dvě možnosti, jak bazar funguje.
První možností je, že je to klasický obchodník, který předměty odkupuje a následně prodává on-line, místo v kamenné prodejně, na internetu a internetových sociálních sítích. Tak nebo tak, je to služba obchodníků, zprostředkovávající prodej mezi lidmi vzájemně, aniž by se museli mezi sebou potkat. Takových služeb je dnes mnoho a předhánějí se s doplňkovými službami, aby získali co nejvíce zákazníků, kteří u nich nakoupí, to znamená, přinesou jim zisk.
Patří mezi ně i často vyhledávané autobazary, protože ne každý z lidí si může dovolit koupit si nové auto, proto si pořizuje auto ojeté, které má za sebou určitou historii majitelů i zacházení, najetých kilometrů, míry údržby atd. Mnoho autobazarů to svádí k nezákonným praktikám, jako je stáčení tachometrů, které zvyšuje hodnotu vozu a dalším kosmetickým úpravám vozu tak, aby mohli prodat za co nejvyšší cenu. Některé nabízí prodlouženou záruku, kterou když chcete uplatnit, se dozvíte, že na danou vadu se záruka nevztahuje, protože to je přirozené opotřebení materiálu nevhodným zacházením (používáním).
Další bazarovou službou je prodej oblečení tzv. sekond hand, z druhé ruky, kdy se oblečení, obvykle přivezené z jiné země u nás prodává, nebo si oblečení lidé, které už nevyužijí, prodávají v internetových on-line lazárcích sami.
Jistě jste někdy koupili nějakou věc z druhé ruky, z bazaru, u některých těchto věcí se člověk trefí dobře a věc ještě dlouho slouží, u jiných ne. Ne každý prodej nebo koupě z druhé ruky je špatná, záleží kvašem štěstí a zároveň poctivosti prodejce.